مقالات

6 روش آسان برای تمیز کردن چربی فیلتر

6 روش آسان برای تمیز کردن چربی فیلتر

6 روش آسان برای تمیز کردن چربی فیلتر ؟ تمیز کردن چربی از فیلتر و شیشه هود آشپزخانه بخشی از مراقبت های لازم است که باید به صورت دوره ای انجام شود. البته باید بدانید که نظافت هود آشپزخانه فقط به نمای بیرونی و ظاهری آن محدود نمی شود. همچنین تمیز کردن فیلترهای هود ضروری است. اگر فیلترهای هود تمیز نشوند، انسداد در سوراخ های فیلتر ایجاد می شود و با وجود رسوب چربی در فیلتر، هود دیگر به درستی کار نمی کند. با ما همراه باشید تا 6 روش آسان برای پاک کردن چربی از شیشه های فیلتر و کاپوت را در این مقاله مسترمکان کشف کنیم.برای خرید توالت فرنگی ارزان و خرید روشویی کابینتی ارزان از بازرگانی ازدری کلیک کنید.

6 راه آسان برای پاک کردن چربی از فیلتر هود و شیشه

مراحل اولیه تمیز کردن هود

برای تمیز کردن هود آشپزخانه باید مراحل اصلی زیر را طی کنید و سپس با روش های ساده ای که ذکر شد فیلتر هود را از چربی پاک کنید.
تمیز کردن گرد و غبار از روی کاپوت
برای اینکه بتوانید هود آشپزخانه را در ابتدا تمیز کنید، به پارچه ای نیاز دارید که باید آن را روی گاز پهن کنید تا هنگام تمیز کردن هود، ذرات و آلودگی روی آن پخش نشود. سپس با استفاده از یک پارچه خشک باید گرد و غبار موجود روی کاپوت را تمیز کنید. برای این کار تمام قسمت ها و کناره های هود را به خوبی تمیز کنید تا سطح آن کاملا تمیز شود.

تمیز کردن سطح خارجی

برای انجام این مرحله به صابون یا هر نوع ماده شوینده چربی گیر نیاز دارید که باید آن را با آب ولرم مخلوط کنید تا کف کند. سپس می توانید از یک برس یا پارچه مناسب برای تمیز کردن ذرات چربی موجود بر روی هود استفاده کنید. پس از اتمام کار، لازم است زمین را با یک حوله مرطوب تمیز کرده و سپس به خوبی خشک کنید.

سطح زیر کاپوت را تمیز کنید

برای تمیز کردن سطح زیر هود، باید فیلترها را جدا کنید. برای این کار به دستکش، کمی جوش شیرین و کمی صابون نیاز دارید که باید آن ها را با آب یا یک پاک کننده ضد چربی مخلوط کنید و با برس از آن استفاده کنید. این محلول که حاوی جوش شیرین است به خنثی سازی و حل شدن ترکیبات اسیدی در چربی های چسبیده کمک می کند.

بررسی سوپاپ هود

پس از تمیز کردن فیلتر و سطح خارجی هود با محلول جوش شیرین، لازم است مجرای هود را بررسی کنید تا دریچه آن کاملا باز باشد. برای انجام این کار، بهتر است از یک چراغ قوه استفاده کنید تا بتوانید آن را با دقت بیشتری ببینید. اگر در این زمینه تخصص کافی ندارید، توصیه می کنیم برای انجام این کار از افراد متخصص کمک بگیرید. این باعث می شود هود شما بهتر کار کند و در طولانی مدت بدون مشکل به کار خود ادامه دهد.

فیلتر هود را با آب جوش، مایع ظرفشویی و جوش شیرین تمیز کنید

اگر نمی دانید چگونه هودهای قدیمی را تمیز کنید، بهترین راه حل برای شما استفاده از مایع ظرفشویی، آب جوش و جوش شیرین است. برای این کار ابتدا باید یک ظرف بزرگ پر از آب جوش داشته باشید سپس یک چهارم لیوان جوش شیرین و یک قاشق مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس فیلتر هود را در این مخلوط قرار دهید و 10 دقیقه صبر کنید.
در نهایت با استفاده از برس غیر فلزی می توانید فیلترها را به طور کامل تمیز کنید. اگر فکر می کنید فیلتر هنوز کمی کثیف است، می توانید از کمی مایع ظرفشویی برای تمیز کردن آن راحت تر استفاده کنید. پس از آبکشی باید آنها را کاملا خشک کنید تا آسیب نبینند.

فیلتر هود را با جوش شیرین و سرکه تمیز کنید

می توانید از مواد دیگری مانند جوش شیرین و سرکه برای تمیز کردن فیلتر هود استفاده کنید. این مواد به شما کمک می کنند تا به راحتی ذرات چربی را از فیلتر پاک کنید. برای استفاده از آنها ابتدا باید دستمالی برای تمیز کردن سطح فیلتر داشته باشید. سپس سینک را با آب پر کنید و فیلتر را به مدت 15 تا 20 دقیقه در آنجا بگذارید. در مرحله بعد محلولی از آب و یک چهارم جوش شیرین تهیه می کنید و با استفاده از یک برس محکم فیلتر را کاملا تمیز می کنید. پس از اتمام کار، باید فیلتر را با آب گرم بشویید و روی آن سرکه بپاشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *