مقالات

راهنمای نظافت توالت فرنگی

تمیزکردن توالت فرنگی

راهنمای نظافت توالت فرنگی

راهنمای نظافت توالت فرنگی ، تمیز کردن توالت یکی از مهمترین گام‌ها برای داشتن منزلی زیبا و پاکیزه است. امروزه اکثر خانه ها از توالت فرنگی استفاده می‌کنند. تمیز کردن آنها یکی از دغدغه‌های خانم ­های خانه‌دار است. توالت فرنگی مکان خوبی برای رشد میکروبها است. بنابراین برای سلامتی افراد خانواده نباید تمیز کردن آن را به بعد موکول کنیم. این کار به عنوان یکی از کارهای دوست نداشتنی می تواند شما را از دردسرهای بعدی نجات دهد. تمیز کردن توالت فرنگی کار نسبتا سختی است. بیشتر افراد در جستجوی محلولی هستند که این کار را براحتی انجام دهد.

راهنمای نظافت توالت فرنگی و ضد عفونی توالت فرنگی

نظافت توالت فرنگی از اهمیت زیادی برخوردار است و چون با سلامت و بهداشت ارتباط مستقیم دارد بایستی ضد عفونی توالت فرنگی را در اولویت قرار دهید. برای رها شدن از شر میکروب ها و ویروس ها باید حداقل هفته ای یکبار توالت فرنگی خود را با محلول های ضدعفونی کننده تمیز کنید. تمیز کردن قسمت های مختلف توالت فرنگی بوسیله محلول های ضدعفونی کننده و چندین راهکار دیگر از جمله کارهایی است که برای تمیز کردن توالت فرنگی در منزل در نظر گرفته می شود.

مراحل کلی ضد عفونی توالت فرنگی

توالت فرنگی دارای سه بخش است، بدنه، کاسه و درپوش. برای تمیز کردن توالت فرنگی باید هر سه قسمت را در نظر داشته باشیم و به نوبت هر سه قسمت را تمیز کنیم.

تمیز کردن کاسه توالت فرنگی

در هنگام ضد عفونی توالت فرنگی بهتر است ابتدا کاسه توالت را تمیز کنید. زیرا ممکن است موقع تمیز کردن کاسه، آب کثیف به بقیه قسمت ها بخورد و اگر قبلا آنها را تمیز کرده ایم دوباره کثیف خواهند شد. برای تمیز کردن کاسه توالت فرنگی از شوینده ها و برس استفاده کنید. پس از پایان شستشو درب توالت را ببندید و سیفون را بکشید. اگر سطح کاسه لکه های قهوه ای و یا لکه های ناشی از رسوب دارد و با برس و مواد شوینده تمیز نمی شود می توانید از جوش شیرین یا پاک کننده چند منظوره و یا نوشابه استفاده کنید.

تمیز کردن درپوش توالت فرنگی

دومین قدم برای ضد عفونی توالت فرنگی، تمیز کردن درپوش است. برای تمیز کردن درپوش باید از برس و یک حوله قدیمی نرم استفاده کرد. برای تمیز کردن سطوح بین بدنه و درپوش از یک مسواک کهنه استفاده کنید. درپوش و نشیمن گاه تنها قسمت توالت فرنگی است که با بدن تماس مستقیم دارد. بنابراین برای تمیز کردن این قسمت دقت کنید که کاملا تمیز شود.

تمیز کردن بدنه توالت فرنگی

آخرین مرحله تمیز کردن بدنه توالت فرنگی است. بدنه بیرونی را می توانید با اسپری چند منظوره و برس تمیز کنید. اگر از سمت بالا شروع کنید قسمت های از قبل تمیز شده کثیف نمی شوند. بدنه را بعد از شستن با حوله نرم خشک کنید. پایه توالت و مخزن پشت را همزمان با شستن بدنه تمیز کنید. برای دقیق تر شستن می توانید از آب گرم استفاده کنید.

جرم گیرهای مناسب توالت فرنگی

تمیز کردن و ضد عفونی توالت فرنگی راه های متفاوتی دارد. در این مبحث سعی داریم شما را با چند ترفند اصولی برای ضدعفونی کردن توالت فرنگی آشنا کنیم.

استفاده از قرص های ضدعفونی کننده

امروزه قرص های زیادی برای ضد عفونی توالت فرنگی به بازار آمده که یکی از آنها برند برف آلمانی است. کار این قرص ها تمیز کردن ضدعفونی کردن و خوشبو کردن توالت فرنگی است. قرص را ابتدا در گوشه ای از توالت آویزان می کنیم و با هر بار کشیدن فلاش تانک مقداری آب روی قرص ریخته می شود که باعث تمیزشدن خوشبو شدن و ضدعفونی شدن توالت می شود. این روش برای از بین بردن کثیفی ها و جرم های زیاد از حد مناسب نیست.

استفاده از مواد شوینده و سفید کننده

مواد سفید کننده مثل وایتکس برای از بین بردن لکه ها و ضد عفونی توالت فرنگی و بقیه سرویس دستشویی موثر است اما بخار ناشی از آنها برای افرادی که آلرژی دارند خطرناک است. همچنین موقع کار با آنها باید حواستان باشد که روی دستتان نریزد چون اسید قوی است و باعث سوختگی می شود.

استفاده از سرکه و جوش شیرین

حدود ۱ فنجان سرکه سفید را داخل کاسه توالت بریزید و با برس سطح داخلی آن را مالش دهید. بگذارید ۱ دقیقه بماند.
۱ فنجان جوش شیرین درون کاسه توالت بریزید. ۱ تا ۲ فنجان دیگر سرکه سفید درون کاسه بریزید. حالا یک محلول گاز دار ایجاد شده که باید ۱۰ دقیقه بماند تا اثر کند.
با استفاده از برس توالت و محلول سرکه و جوش شیرین سطح اطراف کاسه را تمیز کنید. محلول باید روی تمام لکه هایی که بالاتر از خط آب هستند قرار بگیرد. در این حالت سیفون را نکشید.
اجازه دهید محلول تا ۳۰ دقیقه درون کاسه توالت بماند. مرتب به لکه ها نگاه کنید تا جایی که اثری از آنها باقی نماند. در پایان کار سیفون را بکشید تا کاسه توالت فرنگی شما آبکشی شود.

استفاده از نوشابه

نوشابه به دلیل داشتن اسیدسیتریک و اسید فسفریک خاصیت پاک کنندگی دارد. یک قوطی نوشابه را دور لبه توالت بریزید تا تمام سطح داخلی کاسه توالت را بپوشاند. به مدت یک ساعت بگذارید بماند تا اسیدهای نوشابه لکه ها را سست کند. سپس لکه ها را با برس توالت تمیز کرده و سیفون را بکشید.

استفاده از چند منظوره ضدعفونی کننده هوم پلاس

محلول ضدعفونی کننده چند منظوره هوم پلاس ماده نرمی است که به سطح سرامیکی توالت آسیبی وارد نمی کند. اما در عین حال بسیار قوی و موثر است و سریعا لکه ها و جرم ها را از بین می برد. این محلول علاوه بر تمیز کردن سطوح آنها را ضدعفونی می کند و تنها ابزاری است که برای از بین بردن ویروس ها و میکروب ها مورد نیاز است که می تواند بهترین ابزار کمکی برای ضد عفونی توالت فرنگی شما باشد.

نکات مهم در تمیز کردن توالت فرنگی

هنگام تمیز کردن و شستن توالت فرنگی و استفاده از محلول های شوینده و ضد عفونی کننده رعایت نکات زیر الزامی است.

هنگام تمیز کردن توالت فرنگی از دستکش ضدآب و پیش بند پلاستیکی و عینک محافظ استفاده کنید. زیرا اکثر مواد شوینده و سفیدکننده دارای مواد شیمیایی هستند که به چشمان شما صدمه زده و باعث تحریک آنها می شوند. هربار که سیفون را می کشید درپوش را پایین نگه دارید تا از پاشیده شدن آب و مواد شیمیایی به اطراف جلوگیری کند.
برای ساییدن کاسه توالت از اسفنج استفاده نکنید زیرا اسفنج مرطوب محل رشد باکتری است. بجای اسنفج از حوله های کاغذی یکبار مصرف استفاده کنید. اگر از دستمال های تمیز کننده استفاده می کنید آنها ا پس از هر بار استفاده با آب گرم بشویید و خشک کنید که باکتری درون آنها جمع نشود.
بهتر است وسایلی را که برای تمیز کردن توالت فرنگی استفاده می کنید در جای دیگر استفاده نکنید زیرا باکتری ها و میکروب ها انتقال پیدا نکنند.
در زمان ضد عفونی توالت فرنگی فن هواکش را روشن کنید و درب را باز بگذارید تا گاز مواد شوینده باعث گرفتگی تنفش شما نشود.

 

درنهایت برای خرید توالت فرنگی

برای خرید توالت فرنگی با بهترین قیمت و کیفیت بازار می توانید از طریق وب سایت بازرگانی اژدری با بیش از 30 سال سابقه فروش و تولید محصولات بهداشتی ساختمان اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *