مقالات

انواع توالت فرنگی و راهنمای خرید

انواع توالت فرنگی

انواع مدل های توالت فرنگی و راهنمای خرید آن

انواع توالت فرنگی و استفاده از توالت فرنگی امروزه در بین ایرانیان بسیار رایج است. به طوریکه معمولاً در هر منزلی در کنار توالت ایرانی یک توالت فرنگی نیز دیده می‌شود. اگر شما از کسانی هستید. که قصد خرید توالت فرنگی را دارید ما به شما انواع توالت فرنگی را معرفی می‌کنیم. تا بتوانید انتخابی بهتر و با کیفیت تر داشته باشید.

توالت فرنگی را از جهات مختلفی دسته بندی می کنند که در زیر به چند نمونه از دسته بندی هایی که از همه مهم تر هستند:

  • دسته بندی انواع دستشویی فرنگی بر اساس مدل و روش نصب
  • دسته بندی بر اساس استحکام و نشیمن توالت فرنگی
  • دسته بندی از لحاظ سیستم فلاش تانک

دسته بندی انواع توالت فرنگی بر اساس مدل و روش نصب

با یک نگاه به انواع و مدل های توالت فرنگی و یک سرچ ساده می بینید. که توالت های فرنگی از لحاظ شکل و ظاهر متفاوت هستند.

از این رو این تفاوت ظاهری در میزان راحتی و نحوه نصب آنها تاثیر بسزایی دارد. که در کل می توان از لحاظ شکل ظاهری انواع توالت فرنگی را به دسته تقسیم کرد:

  • توالت های فرنگی یک تکه:

این نوع از توالت های فرنگی با توجه به شکل خاص و وزن زیادی که دارند. می‌توان از آنها به عنوان تکیه گاه استفاده نمود. که معمولاً در میان ایرانیان از میان انواع دستشویی فرنگی از این نوع توالت استفاده می کنند. از مزایای خرید این توالت ها، وجود خودشور توالت فرنگی برروی آن هاست.

  • توالت های فرنگی دو تکه:

این نوع از توالت های فرنگی که یکی از انواع توالت فرنگی است. امروزه کاربرد زیادی در بین افراد ندارد و به این صورت است. که مخزن آنها به صورت جداگانه در روی خودش نصب می شود.
همچنین باید توجه کرد که تمیز کردن این نوع از توالت ها سخت تر بوده و به همین موارد باعث شده تا قیمت کمتری نسبت به توالتهای فرنگی یک تکه داشته باشند.

  • توالت های دیواری یا وال هنگ:

از انواع توالت فرنگی ها می باشند که نشیمن بهتری دارند. ولی به علت داشتن چنین نشیمنی بر روی دیوار نصب می شود. که اصطلاحاً به آن ها وال هنگ گفته می شود. توالت های وال هنگ نسبت به توالت ها معمولی، مقدار آب کم تری را مصرف می کنند.
همچنین به علت اینکه در دیوار نصب می شود و تجهیزات آنها در دیوار قرار دارد. جای کمتر و صدای کمتری تولید می کند که مناسب با سیستم های آپارتمان نشینی طراحی شده. جالب است بدانید ارتفاع این نوع توالت فرنگی ها قابل تنظیم است.

دسته بندی بر اساس استحکام و نشیمن توالت فرنگی

در استفاده از توالت فرنگی مهمترین مسئله این می باشد. که توالت فرنگی بتواند وزن افراد را تحمل کند لذا در خرید انواع توالت فرنگی توجه نمایید. از توالت‌های با استحکام بالا و لایه های ضخیم تر استفاده کنید.

این امر را می شود از میزان وزن توالت فرنگی حدس زد که هر چه وزن توالت سنگین تر باشد. جنس آن مرغوب تر و لایه‌های آن ضخیم تر می باشد. همچنین نشیمن توالت فرنگی برای افراد مهم است پس از بین انواع توالت فرنگی، توالتی را انتخاب کرد که نشیمن آن مناسب افراد باشد.

توالت فرنگی ها بر اساس نشیمنگاه به سه دسته تقسیم می شوند:

  • توالت فرنگی با نشیمن بیضی:

این نوع توالت ها با توجه به بیضی شکل بودن آنها و کاسه بزرگ و کشیده ای که دارند. راحت ترین توالت ها برای افراد می باشد اگر در منزل فضای کافی برای نصب توالت فرنگی دارید. حتما این مدل را پیشنهاد می کنیم.

  • توالت نیمه بیضی:

این نوع توالت از توالت های بیضی بزرگ کوچک تر است ولی حالت بیضی خود را حفظ کرده و جای کمتری را اشغال می کند. معمولا در جاهایی که محدودیت فضا زیادی نیست می توان از آن ها استفاده نمود.

  • توالت های دایره ای:

این مدل از انواع دستشویی فرنگی ها از کیفیت کمتری برای نشستن برخوردار هستند. بدین صورت که نشستن بر روی این نوع از توالت فرنگی براحتی نشستن بر روی توالت فرنگی های بیضی نیست و افراد مجبور هستند. که پای خود را بیش از حد باز کند.

برای خرید توالت فرنگی از بازرگانی اژدری اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *